Érseki-díj 2023

Tanévzáró ünnepséget tartottak az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő köznevelési intézmények pedagógusai és diákjai számára június 8-án a Jászberényi Nagyboldogasszony Római Katolikus Templomban.

A rendezvény végén a főpásztor oklevél és könyvjutalomban részesítette a tanévben kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákokat. A 2022/23-as tanévben összesen 54 diák és közösség kapott ily módon elismerést.

Ebben a tanévben Szarvas Máté 7. osztályos tanuló kapta meg az Érseki-díjat.

Szarvas Máté – a karácsondi Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola 7. osztályos szorgalmas,
példamutató magatartású tanulója. Rendszeresen vesz részt tanulmányi versenyeken, ahol kiemelkedő eredményeket ér el. Legutóbb a HEBE Kft. „Biblia – a világ legolvasottabb könyve” országos projekt versenyén a 7-12. osztályos korcsoportban I. helyezést ért el. A Hevesy György Kárpát-medencei Kémiaverseny  területi fordulóján szintén 1. helyezést ért el. A Robotika szakkör aktív tagja.
Hitéleti tevékenysége kiemelkedő: minden vasárnapi szentmisén ministrál. Oltár körüli szolgálatával, tisztelettudó magatartásával méltó az Érseki díjra.