A leendő elsős osztályfőnök bemutatkozása 2022

Kedves Szülők!

Leendő elsős tanítóként szeretnék bemutatkozni. Haraszti Henriette vagyok, a Jászberényi Tanítóképző Főiskolán végeztem 1989-ben. Atkáron lakom. Az iskolában 8 éve dolgozom. Jelenleg az első osztályban tanítom a matematikát, technikát és a rajzot, ötödik osztályban pedig a testnevelést.

A gyerekek nagyon sok időt töltenek el az iskolában, ezért a legfontosabb számomra, hogy szeressenek iskolába járni, pozitív élményekkel térjenek haza.

Fontos számomra, hogy a kisdiákok megbízzanak bennem, szívesen mondják el örömüket, bánatukat.

Megpróbálok változatos pedagógiai módszereket alkalmazni. Nagyon fontosnak tartom a dicséretet, sokszor alkalmazom.

Törekszem arra, hogy a tanulók életkori sajátosságait figyelembe véve játékos feladatokkal, szemléltetéssel tegyem változatosabbá és érdekesebbé a tanulást.

A tanulókat egymás elfogadására, szeretetére, tiszteletére, kölcsönös támogatására, előítélet mentességre nevelem.

Örömmel és kíváncsian várom a szeptemberi találkozást.

Haraszti Henriette

tanító